Плановите висат, но здравјето е на прво место!

КОВИД 19 го погоди светот како невидена глобална здравствена закана, која предизвика доста негативни ефекти кај најкревката група на општеството – младите. Разни студии покажале...

Северна Македонија не носи маски!

Северна Македонија е една од земјите кои имаат голем број нa заразени од Ковид 19. Властите постојано повикуваат на применување на мерките како физичко...

Архива

Skopje
clear sky
0.8 ° C
0.8 °
0.6 °
75 %
0.5kmh
0 %
Sun
2 °
Mon
6 °
Tue
6 °
Wed
4 °
Thu
5 °

Најчитани вести

„Чипирани сме“ со полуинформации за различни цели

Пишуваат: Ивана Настеска,Дајана Лазаревска, Љубица Иванова, Маја Терзиова, Рената Пенчова и Теодора Новеска Со пандемијата на новиот коронавирус ковид-19 дополнителен ветер во грб добија лажните...

„Затворена“ Македонија

Не се случило никогаш порано во Македонија луѓето се затворат повеќе од 60 или 80 часови. За прв пат ова се случи на 10...

Се зголемува бројот на пријавени случаи на семејно насилство

Пишуваат: Еви Шкопи, Теута Бучи Последниве години процентот на пријавени случаи на семејно насилство е зголемен. Ана Аврамоска – Наушкова има прилика директно да се...

Кога сте во количка „работите во Македонија се луксуз, а во Германија се нормални“

Пишуваат: Рита Бехадини и Дајана Лазаревска Пред некое време видов видео на некои активисти во Тетово, кои покажаа колку е тешко да се движиш со...

Проекти

КриТинк

КриТинк

Центар за управување со промени

Комунизам

Сервис за проверка на факти од медиумите

PRESS