diversity

517 POSTS 0 COMMENTS

M-ART mbështetje për artistët e rinj

Diversity Media fillon me realizimin e projektit për mbështetje dhe promovim të kulturës në Maqedoni. „M-ART” do jetë platformë në rrjetin...

М-АРТ поддршка за младите уметници

Диверзити Медиа почнува со реализација на проектот за поддршка и промоција на културата во Македонија.  Ја создаваме „М-АРТ“ која е ...

Фотоконкурс

Skopje...Protest...babichka od 80 godini redovno prisutna vo prvi redovi na sekoj protest. Sekogash so sebe nosi kutija cokolada sto im gi deli na mladite...

DMP on Web

Награди за најдобрите Њуз блогери - Сител  Доделување награди на најдобрите од конкурсот „Биди Њуз блогер“ - МТВ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТОТ И БЛОГОВИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОПРЕ...

Диверзити Медиа на ТВ

„Критичко размислување за активни граѓани“ на Алсат-М „Mendimi kritik për qytetarë aktiv” – në TV Alsat M

Заедно за медиумска писменост

Диверзити медиа почнува нов проект!  Наскоро ќе се гледаме на АлсатМ ТВ! https://www.youtube.com/watch?v=Hv13mrMYEjY

Shpallen çmimet “Bëju NEWS BLOGER”

Diversity Media Production më datë 29.02.2012, në ora 12.00 pranë Klubit të Gazetarëve publikojë çmimet për blogerët e rinj “Bëju NEWS BLOGER”Vendi i...

Trajnime

DMP organizon trajnime për gazetarë radiosh. Nëpërmjet trajnimeve ata marrin dije dhe aftësi për prodhimin e kronikave radiofonike me cilësi të lartë....

Partnerë

Në projektin  “Qytetarë të mirë informuar si bazë për demokracinë” DPM bashkëpunin me disa radio stacione kombëtare dhe lokale, të cilat i transmetojnë kronikat...
Skopje
few clouds
8.8 ° C
8.8 °
8.8 °
100 %
0.5kmh
20 %
Wed
26 °
Thu
24 °
Fri
28 °
Sat
24 °
Sun
26 °