DMP on Web

Награди за најдобрите Њуз блогери – Сител 

Доделување награди на најдобрите од конкурсот „Биди Њуз блогер“ – МТВ

ПРЕКУ ИНТЕРНЕТОТ И БЛОГОВИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОПРЕ ДО МЛАДИТЕ – Телма

Ни треба ли закон за медиуми? – Радио Слободна Европа

Портата на Груевски со карта од голема Македонија – Sky.mk

Портата противуставна поради релјеф на голема Македонија – Утрински весник

Македонците пред Италијанците во пиење еспресо – ВИС

Зошто да се остане во Македонија? – Курир

Приштина и Тирана сакаат стабилна Македонија – Курир

Кои се македонските Бил Гејтс и Марк Цукерберг? – Курир

МОБИЛНОСТ ВО ЕВРОПА, МОБИЛИЗАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА – Факултети.мк

Чепреганов:„ Бугарија да се извини за окупацијата“ – Радио Браво

Чепреганов: Бугарија да се извини за окупацијата – МКД.мк

Vrasja e pesëfishtë, reagojnë shqiptarët – ZHURNAL

Реакцијата на Албанците за петкратното убиство – Курир

Реакцијата на Албанците за петкратното убиство – na vidiku.eu

 „Диверзити медиа“: Што стои зад убиството кај Смиљковци, заговор или дестабилизација? – Плус инфо 

Ќе има ли граѓанска војна во Грција? Сиртаки во ритам на Тешкото – fakulteti.mk 

Ќе има ли граѓанска војна во Грција? Сиртаки во ритам на Тешкото – bukvar.mk

Изуми на Македонец им носат пари на странци – Курир

Минхен ќе гради македонска катна гаража, а Скопје ќе ја чека барокната – МКД.мк