DMP on Web

Награди за најдобрите Њуз блогери - Сител 

Доделување награди на најдобрите од конкурсот „Биди Њуз блогер“ - МТВ

ПРЕКУ ИНТЕРНЕТОТ И БЛОГОВИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОПРЕ ДО МЛАДИТЕ - Телма

Ни треба ли закон за медиуми? - Радио Слободна Европа

Портата на Груевски со карта од голема Македонија - Sky.mk

Портата противуставна поради релјеф на голема Македонија - Утрински весник

Македонците пред Италијанците во пиење еспресо - ВИС

Зошто да се остане во Македонија? - Курир

Приштина и Тирана сакаат стабилна Македонија - Курир

Кои се македонските Бил Гејтс и Марк Цукерберг? - Курир

МОБИЛНОСТ ВО ЕВРОПА, МОБИЛИЗАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА - Факултети.мк

Чепреганов:„ Бугарија да се извини за окупацијата“ - Радио Браво

Чепреганов: Бугарија да се извини за окупацијата - МКД.мк

Vrasja e pesëfishtë, reagojnë shqiptarët - ZHURNAL

Реакцијата на Албанците за петкратното убиство - Курир

Реакцијата на Албанците за петкратното убиство - na vidiku.eu

 „Диверзити медиа“: Што стои зад убиството кај Смиљковци, заговор или дестабилизација? - Плус инфо 

Ќе има ли граѓанска војна во Грција? Сиртаки во ритам на Тешкото - fakulteti.mk 

Ќе има ли граѓанска војна во Грција? Сиртаки во ритам на Тешкото - bukvar.mk

Изуми на Македонец им носат пари на странци - Курир

Минхен ќе гради македонска катна гаража, а Скопје ќе ја чека барокната - МКД.мк

 

 


 

AddThis Social Bookmark Button